Haberler

Demokrasi Tartışılacak

Türkiye’nin 81 ili ve çok sayıda ilçesinden temsilcilerin katılımıyla Türkiye’nin ilk demokrasi etkinliği olacak Türkiye Demokrasi Forumu, 6-7 Temmuz 2013 tarihinde Mesudiye’de gerçekleşecek.

ORMES HA: Mesudiyeliler, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Türkiye Demokrasi Forumu adıyla 81 il ve yüzlerce ilçeden katılacak temsilciler, 6-7 Temmuz 2013 tarihinde Mesudiye’de demokrasiyi tartışacaklar.

Kısa adı TDF olan Türkiye Demokrasi Forumu çalışmaları Ankara Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Aziz Ekşi başkanlığında yaklaşık bir buçuk yıldan beri devam ettiriliyor. Büyük bölümü tamamlanan çalışmalarda komisyon üyeleri 81 ilden gelecek temsilcileri tespit etme aşaması için veri tarama uğraşı içindeler.

Prof. Dr. Aziz Ekşi: TDF ile ilgili yapılan çalışmaları özetleyerek Web adresi için Muzaffer Ünver, Web sayfası hazırlanması için Alkım Erdönmez’in görev aldığını, Gençlik Platformu’nun toplantılara katılmasının kararlaştırıldığını, Türkiye Odalar Birliğinin Mesudiye Belediyesi Kültür Merkezinin kapasitesinin büyütülmesi ve onarımını yapmayı üstlendiğini söyleyerek, 5 organizasyon şirketinden teklif alındığını, birisine görev verileceğini söyledi.

Mesudiyeli Engin Özmen’in sahibi olduğu Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda yapılan toplantı öncesi ve sonrası Engin Özmen konuklara yemek ikramında bulunarak, güzel bir ev sahipliğinde bulundu.

Aynı Okulun Müdür Yrd. Doç. Dr. Baki Aksu ise toplantının organizasyonunu ve yazışmalarını yaparak, özverili bir Mesudiyeli olduğunu gösterdi.

Yapılan çalışmaların özetlenmesinden sonra, ağırlıklı olarak mali konuların tartışılıp, çözüm yolu arandığı toplantıya; İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, TBMM eski Başkanvekili Memduh Ekşi, TDF Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz Ekşi, Galatasaray Genel Sekreteri Gündüz Özdemir, Vakıflar eski Genel Müdürü Fadıl Ünver, ERKO Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Korkmaz, Yeşilce Belediye Başkanı Feyzi Ünal, 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Basın Kuruluşları Demeği Başkanı Sefai Uzunyurt, Mesudiye Gelişme Vakfı Başkanı Muzaffer Ünver, İstanbul Mesudiyeliler Derneği Başkanı Salih Erol, Ankara Mesudiyeliler Derneği Başkanı Nuri Özmen, Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Disiplin kurulu üyesi Muharrem Sarıgül, Öğretim Üyesi Gürbüz Doğan Ekşioğlu, CHP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Musa Aksu, Şişli Belediye Meclis Üyesi Halil Çakır, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkanı Engin Özmen, MesudiyeGençlik Platformu Başkanı Ertekin Karakaya, Yeşilce İmece Vakfı Başkanı Nadir Aydın, Yeşilce Derneği Başkanı Çetin Önal, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Baki Aksu, Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı Başkanı Fazlı Coşkun, Ahmet Çakır, Seyit Ergün, Mustafa Erdoğan, Recai Binici, Mustafa Vural, Erol Biçer katıldılar.

(Ordu 52 Mesudiye Gazetesinden alınmıştır)