Haberler

23.Mesudiye Kurultayı Çoşku İle Gerçekleşti

23. MESUDİYE KURULTAYI (6 TEMMUZ 2013) TOPLANTI VE KARAR TUTANAĞI

 • 23. MESUDİYE KURULTAYI, 06 TEMMUZ 2013, CUMARTESİ, SAAT 10.15’te, YILMAZ KORKMAZ KÜLTÜR MERKEZİ’nde,  İstanbul Mesudiyeliler Derneği Başkanı SALİH EROL tarafından açıldı.
 • Divan başkanlığına Prof.Dr. AZİZ EKŞİ, başkan yardımcılığına  MUHARREMM SARIGÜL, yazman üyeliğe ise ÇİĞDEM ESER ve NECADDİN BİÇER seçildi.
 • Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra ödül törenine geçildi:
  1. GÜZEL MESUDİYE İÇİN BEHİÇ EKŞİ ödülü”, jüri kararı uyarınca SALİH MESUDİYELİ, YILMAZ KORKMAZ ve RUHİ ENGİN ÖZMEN’e verildi.
  2. “YILMAZ KORKMAZ EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI okul birinciliği” ödülleri  ise; MERVE KARATAŞ(Topçam Ortaokulu), CANSU YAMAN(Mesudiye Ortaokulu), YEŞİM YILMAZ( Mesudiye Yatılı Bölge Ortaokulu), SİNEM DİNÇ(İMKB ÇP Lise 1), EBRU GÖKDELEN(İMKB Meslek Lisesi) ve HİKMET BAK(Mesudiye MYO)’a verildi.
 • Bundan önceki toplantıda alınan  kararların tümünün öğleden sonra yapılcak olan Türkiye Demokrasi Forumu hazırlıklarını kapsadığı  ve   ayrıca  22.Mesudiye Kurultayı kitabında da yer aldığı için zaman kazanma açısından  bu kararların okunmasına gerek olmadığına ilişkin öneri OY BİRLİĞİ il kabul edildi.
 • Yürütme Kurulu’ndan  gündem önerisi olup olmadığı soruldu ve olmadığı anlaşıldığından divan başkanı  ve katılımcıların önersi  ile 23.Mesudiye Kurultayı gündeminin; ULAŞIM, EĞİTİM, SAĞLIK, ÇEVRE ve TARIM sorunları olmak üzere 5 konu başlığından  oluşması OY BİRLİĞİ ile kabul edildi.
 • Yürütme Kurulu başkanı İSA GÜL’ün açış konuşmasından sonra protokol kapsamında ve/veya gündemdeki konular hakkında SEYİT TORUN (Ordu Belediye Başkanı), YÜCEL ÇELİKBİLEK(Beykoz Belediye Başkanı),  BİLTEKİN ÖZDEMİR(Samsun E. Milletvekili), AHMET B.YILMAZ( Mesudiye E.Belediye Başkanı),HIZIR YILMAZ (CHP Beykoz İlçe Başkanı), OKTAY EKŞİ(İstanbul Milletvekili), OSMAN GÜNGÖR(CHP Ordu İl Başkanı), RAFET GÜLER (Pınarlı Köyü),SÜLEYMEN ULUOCAK(Mesudiyeliler Derneği E.Başkanı), İSMAİL DELİCE(Kale Köyü, emekli öğretmen), SALİM YILDIRIM(emekli öğretmen,Yukarı Gökçe Köyü), SEYFETTİN ÖZÇELİK(KSS KOOP Başkanı), SEFAİ UZUNYURT(Mesudiye Sesi Gazetesi), FEYZİ ÜNAL(Yeşilce Belediye Başkanı), MERDAN ÖZER(Arıkmusa Köyü), NAZMİ ERDEM(Türkköyü), RECAİ BİNİCİ( Bayırköy), NURİ ÖZMEN(Ankara Mesudiyeliler Derneği Başkanı), MEHMET KADRİ AYDINLI(Merzifon Belediye Başkanı), ALİ İHSAN AYDIN(ORGİSYAD Başkanı), MUSTAFA BAŞARSLAN(Ziraat Odası Başkanı), MEVLÜT ÖZEN(Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı), ŞENAY BENLİ(Yeşilce), MURAT Y.İNAL(Ziraat Bankası Şube Müdürü), MUHARREM SARIGÜL(Mesudiye Muhtarlar Derneği Başkanı) söz aldı.
 • KURULTAYDA YAŞANAN 2 GELİŞME:
  1. BEYKOZ BELEDİYE Başkanı YÜCEL ÇELİKBİLEK’in önerisi ile MESUDİYE BELEDİYESİ ile BEYKOZ BELEDİYESİ arasında “KARDEŞ BELEDİYE” sözleşmesi katılımcıların huzurunda İSA GÜL ve YÜCEL ÇELİKBİLEK tarafından imzalandı.
  2. SÜLEYMAN ULUOCAK  üniversite sınavını kazanan ve ailesi  Mesudiye’de öğrencilere verilmek üzere 5 adet bursvereceğini açıkladı ve bursu içeren 5 zarfı divan başkanlığına sundu.  Zarflar; ilgili öğrencileri belirlemek, bursları teslim etmek ve gelecek toplantıda bilgi vermek üzere Mesudiye Muhtarlar Derneği Başkanı MUHARREM SARIGÜL’e teslim edildi.
 • KURULTAYDA ALINAN  KARARLAR:
  1. KARAR NO 1: YEŞİLCE-MESUDİYE karayolunun   Mesudiye Kurultayı gündemine alınmasına OY BİRLİĞİ ile karar verildi.
  2. KARAR NO 2: YARDERE-ARIKMUSA grup yolunun Mesudiye Kurultayı gündimine alınmasına  OY BİRLİĞİ ile karar vereildi.
  3. KARAR NO 3:Proje hazırlama ve izleme konusunda çiftçi eğitimi düzenlenmesi için Orta Karadeniz Kalkınıma Ajansı(OKA) ile ortaklaşa çalışılmasına, bu konunun birinci değerlendirme  toplamtısı gündemine alınmasına ve OKA’dan MEVLÜT ÖZEN’in de bu toplantıya davet edilmesine  OY BİRLİĞİ ile karar verildi.
  4. KARAR NO 4:Yöredeki HES’lerin doğaya bıraktığı atıkların  ve verdiği hasarların önlenmesi ve yasalara uygunluğun sağlanması konusunun birinci değerlendirme toplantısı gündemine alınmasına OY BİRLİĞİ ile karar verildi.
  5. KARAR NO 5: Ziraat Bankası(ZB)  Şubesi’ndeki sıra numaratörü eksikliğinin kurultay tarafından izlenmesine ve birinci değerlendirme toplantısında ZB Şube Müdürü’nden bilgi alınmasına OY BİRLİĞİ ile karar verildi.

06 TEMMUZ 2013

PROF.DR.AZİZ EKŞİ
BAŞKAN
MUHARREM SARIGÜL
BAŞKAN YRD
ÇİĞDEM ESER
YAZMAN
NECADDİN BİÇER
YAZMAN