TBMM BAŞKANI SAYIN CEMİL ÇİÇEK ZİYARET EDİLDİ

21 MAYIS 2013 SALI günü, İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi Başkanlığında bir heyet TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek’i ziyaret ederek 6-8 TEMMUZ 2013 tarihleri arasında Mesudiye’de yapılacak olan TÜRKİYE DEMOKRASİ FORUMU konusunda bilgi verdi ve kendilerini Mesudiye’ davet etti.

Heyette Oktay Ekşi’den başka Ordu Milletvekili İhsan ŞENER, TDF’2013 Başkanı Prof. Dr. Aziz EKŞİ, Mesudiye Belediye Başkanı İsa GÜL, MEGEV Başkanı Muzaffer ÜNVER, AK Parti İlçe Başkanı Birol YILMAZ, CHP İlçe Başkanı Aslan SARIGÜL, MHP İlçe Başkanı Şinasi Keskin ve Mesudiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Muharrem Sarıgül de yer aldı.

Her görüşten insanın bulunduğu heyeti Sayın Çiçek; “olması gereken budur” diye tanımladı. Sayın Oktay Ekşi, Mesudiye Kurultayı hakkında bilgi verdi, Prof. Dr. Aziz EKŞİ ise TDF’2013’e her bölgeden, her görüşten ve her kesimden insanın katılacağını, forumun amacının demokrasiyi güçlendirmek, kalkınmayı yaygınlaştırmak ve toplumsal uzlaşma olduğunu vurguladı.
Sayın Çiçek; önemli bir engel çıkmazsa foruma katılacağını ve katılamasa bile Mesudiye Kurultayı’ndan ve TDF’2013 projesinden her fırsatta söz edeceğini belirtti. Türkiye’de şu anda olması gereken budur, MESUDİYE İKLİMİDİR dedi.